Skip to main content

Jak wybrać czytnik kodów kreskowych?

By 10 lutego 2023Bez kategorii

Czytniki wykorzystywane w różnego rodzaju sklepach, magazynach, centrach logistycznych i innych obiektach mogą mieć zróżnicowane parametry techniczne. Sprawia to, że można bez trudu znaleźć odpowiedni skaner kodów. Jaki wybrać sprzęt, aby najlepiej sprawdził się do użytku w konkretnej działalności? Czym powinien cechować się dobry czytnik do oznaczeń kreskowych na etykietach? Zapraszamy do zapoznania się z tekstem na temat urządzeń do skanowania.

Czym się kierować przy wyborze skanera kodów?

W pierwszej kolejności warto uwzględnić najważniejsze udogodnienia dla użytkownika. Małe, poręczne i proste w obsłudze sprzęty to najlepsze rozwiązanie do wszelkich sklepów i magazynów. Jeśli zastanawiasz się, jaki skaner kodów kreskowych wybrać, zwróć uwagę na następujące kwestie:

• charakter miejsca, w którym sprzęt będzie używany,
• częstotliwość korzystania z urządzenia,
• rodzaje kodów kreskowych, jakie będą nim sczytywane,
• zapotrzebowanie na czytnik ręczny lub stacjonarny.

Ze względu na szeroki wybór dostępnych modeli warto dokładnie określić parametry, jakimi powinien cechować się skaner kodów kreskowych. Dzięki temu można mieć pewność, że konkretny czytnik będzie najlepszym rozwiązaniem do danego obiektu.

Kryteria wyboru skanera kodów kreskowych

Warto wyróżnić najczęściej spotykane modele czytników. Należą do nich warianty laserowe, diodowe CCD i wizyjne 2D. Różnią się ceną, wygodą w użyciu, możliwością sczytywania kodów kreskowych w określonej pozycji i z konkretnej powierzchni oraz innymi istotnymi parametrami. Żeby wybrać odpowiedni skaner etykiet, trzeba starannie przeanalizować specyfikację techniczną i udogodnienia dla użytkownika, jakimi cechuje się każdy model. Istotny jest też format, gdyż w sprzedaży dostępne są egzemplarze ręczne, stacjonarne (ladowe), naręczne i pierścieniowe, a także przemysłowe.

Funkcjonalne czytniki w wielu wariantach można znaleźć w ofercie sklepu SystemyID. Dzięki dostępności licznych modeli można wybrać skaner o parametrach odpowiadających sprecyzowanym oczekiwaniom – zapraszamy do sprawdzenia szczegółów!

×