Skip to main content

Jak wybrać drukarkę etykiet?

By 10 lutego 2023Bez kategorii

Decydując się na zakup urządzenia używanego w sklepach, magazynach i innych obiektach, warto dokładnie rozważyć swoją decyzję. Aby wiedzieć, jak wybrać drukarkę etykiet, trzeba w pierwszej kolejności przeanalizować wady i zalety dostępnych na rynku rozwiązań. Można bowiem zdecydować się na urządzenie termotransferowe lub termiczne. Zapraszamy do przekonania się, jaki model sprzętu wybrać, aby był jak najbardziej funkcjonalny i wygodny w użyciu.

Kryteria zakupu drukarki etykiet

Warto wiedzieć, czym cechuje się konkretna drukarka etykiet. Zalety modelu termicznego to długa żywotność i bardzo dobra trwałość głowic. Ponadto takie urządzenie zwykle nie jest zbyt drogie. Jego najważniejszą wadą jest brak odporności na wilgoć, działanie temperatur, zapylenie i inne niekorzystne warunki, na jakie może być narażone w określonym środowisku. Sprzęty termiczne drukują tylko w kolorze czarnym, ale jakość nie jest zbyt trwała. Są więc wykorzystywane głównie w sklepach spożywczych i innych placówkach handlu detalicznego.

Pod względem zalet dużą przewagę ma więc termotransferowa drukarka etykiet. Wady tego rozwiązania to przede wszystkim wyższy koszt eksploatacji urządzenia. Dodatkowo konieczne jest stosowanie taśmy barwiącej koniecznej do uzyskania kolorowych wydruków.

Termiczna czy termotransferowa – jaką drukarkę wybrać?

Istotne atuty modeli termotransferowych to także doskonała jakość wydruków oraz trwałość. Można je stosować w środowiskach, w których występuje zapylenie i wilgoć. Wybór termotransferowej drukarki etykiet związany jest więc z licznymi zaletami, ale nie jest wolny od wad. W dużej mierze zależy od specyfiki środowiska, w jakim będzie eksploatowany sprzęt.

Aby wybrać odpowiednie urządzenie warto uwzględnić jego parametry techniczne. Zalicza się do nich głównie szerokość druku i rozdzielczość, które odpowiadają za wielkość i jakość uzyskanych etykiet. Pod tym względem dostępnych jest wiele urządzeń – zarówno termotransferowych, jak i termicznych. Mając na uwadze specyfikację techniczną i wymienione w powyższym tekście wady i zalety, można łatwo wybrać odpowiednią drukarkę do użytku w konkretnym obiekcie.

×